28 grudnia 2011

Jak odtworzyć film na komputerze?

Najczęstszym problemem podczas próby odtworzenia filmu jest brak jakiegoś kodeka lub wtyczki (w przypadku filmów oglądanych w przeglądarce). Jeśli chcemy odtworzyć film przez przeglądarkę to w razie braku możliwości przeglądarka sama da znać, czego jej brakuje. Pojawi się komunikat mniej więcej o treści: "Jeśli nie możesz odtworzyć filmu zainstaluj/pobierz ...." i w miejsce kropek wyświetli nam nazwę, najczęściej jest to Adobe Flash Player - do pobrania TUTAJ. Zdarza się, że mamy już tę wtyczkę, ale za starą wersję, wtedy musimy poszukać, czy jest nowsza. W przypadku filmów ze strony tvnplayer - instalujemy wtyczkę silverlight. Jeśli chodzi o Ipla - wystarczy z ich strony ściągnąć program. Z resztą tam jest wszystko świetnie wyjaśnione - http://www.ipla.pl/Ipla__Pomoc,2225/Ipla__Pomoc__Ipla_Na_Komputer,5873/index.html#ns823
Odtwarzanie filmów online jest najmniejszym problemem. Co zrobić, żeby odtworzyć film z płyty lub z pliku, który mamy na komputerze?
Po pierwsze trzeba zainstalować program do odtwarzania filmów - ja korzystam z BESTPLAYER. Do pobrania tutaj: http://www.bestplayer.com.pl/ - jest darmowy, wyszukuje napisy z sieci - odtwarza większość formatów filmów. Jeśli napisów nie wyszuka sam a nie mamy ich to ściągamy darmowy program napiprojekt - TUTAJ go pobierzecie i zobaczycie jak prosty jest w obsłudze.
No dobrze, sam program nie wystarczy. Potrzebne są kodeki i filtry, żeby odtworzyć obraz i dźwięk. Szczytem szczęścia będzie fakt, że dźwięk z obrazem będą zsynchronizowane ;) Najczęściej pobieramy kodeki w jednej paczce, bez rozdrabniania się - Nimo Codec Pack lub K-Lite Codec Pack 8.0.0 Full.
Teoretycznie to rozwiązuje wszystkie problemy. Są to darmowe paczki, w razie problemów z instalacją piszcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.