20 grudnia 2011

Jaką suszarkę wybrać?

Kolejny post z cyklu - telefon do przyjaciela - wybieramy suszarkę ;) Mnie zachwyciła suszarko-lokówka - 2w1. Samą suszarkę posiadam, nawet z dyfuzorem - ale nie spełnia dobrze swojego zadania. Rowenta CF9220 brush activ świetnie ją zastępuje.

Oryginalny karton, w którym bezpiecznie przechowuję suszarkę.

Rowenta CF9220 brush activ
Dlaczego ta suszarka jest taka wyjątkowa? Ponieważ sama nakręca włosy, włosy pięknie lśnią i nie elektryzują się (odpowiada za to funkcja jonizacji) ani nie są splątane. Nie potrzebujemy w jednej ręce trzymać okrągłej szczotki a w drugiej suszarki. Mamy do wyboru dwie końcówki - cieńszą o średnicy 38 mm oraz grubszą - 50 mm. Ma dwa stopnie prędkości obrotu szczotki oraz dmucha strumieniem ciepłego i zimnego powietrza. Jest zrobiona z powłoki ceramicznej. Jej moc to 1000 Watt (to jest jeden z ważniejszych parametrów technicznych, nie kupujcie z mniejszą mocą!). Suszarka ładnie unosi włosy i zakręca je w obie strony, ponieważ szczotka kręci się w prawo i lewo. Bardzo fajną rzeczą jest ochraniacz na końcówki, dzięki temu w podróży włosie szczotki nam się nie zniszczy. Po skończonym użytkowaniu należy oczyścić końcówki delikatnie, żeby jak najdłużej nam służyły (poczekajmy jak ochłodzi się trochę i wtedy regularnie usuwając z niej nasze włosy nie będziemy mieć problemu z tym, że szczotka zapcha się od nich w środku). Lepiej przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Początkowo używanie może sprawić trochę kłopotów, ale jak już się wprawimy to nie zamienimy jej na inną.
Wadą tej suszarko-lokówki jest dość duży ciężar, ale to też kwestia przyzwyczajenia. Nie polecam jej do włosów bardzo długich i gęstych. Szybkość kręcenia też mogłaby być większa. Cena tego urządzenia mieści się w przedziale od 163 zł do 249 zł.
Znalazłam na YouTube filmik prezentujący możliwości tej suszarko-lokówki, co by Was przekonać ostatecznie.

                                                        Źródło: kanał użytkownika EVAczMELNIK

Jako, że jest to model starszy to znalazłam Wam też alternatywę innej firmy:  PHILIPS HP 8665/00.


Źródło: sklep.lobo.pl

Ma prawie identyczne parametry, co rekomendowana przeze mnie wyżej. Mniejsza szczotka ma średnicę 30 mm. Jej cena waha się w granicach od 200 zł do 299 zł. Jest droższa i niestety nie wiem, od czego to zależy. Może kwestia producenta? 
Tak czy owak, decydując się na jedną lub drugą, nie pożałujecie wydanych pieniędzy. To powinno być w domu każdej nowoczesnej kobiety.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.