26 marca 2012

Przesyłka z Irlandii i mała zapowiedź.

Bardzo ubolewam nad tym, że polski rynek wydawniczy jest ubogi w książki typu "Zrób to sam" lub "Jak zrobić coś z niczego" (mam na myśli recykling). Na szczęście dużo inspiracji można znaleźć na blogach (i tu również ciągle przodują blogi zagraniczne, chociaż polscy blogerzy nie dają za wygraną). Moja przyjaciółka, która mieszka w Irlandii ciągle mówi, że znów była w księgarni i znów sobie nakupiła masę książek i to całkiem tanio a u nas podrożały...Tak czy owak wyszukała dla mnie prawdziwą perełkę, za co jeszcze raz wielkie dzięki Madzix! :)

Niezwykłe zastosowanie dla zwyczajnych rzeczy.

Dodam też kilka zdjęć ze środka książki, bo jest świetnie zredagowana i złożona. Duuużo czytania i podszkolę angielski. Jeśli znajdę coś godnego przekazania to na pewno Wam napiszę o tym :) Ta książka to po trochu mix "Perfekcyjnej Pani Domu" z babcinymi poradami, domowym majsterkowaniem i recyklingiem.Po kliknięciu w zdjęcie większy rozmiar.
W książce znajdziemy kilkanaście sposobów na zastosowanie sody oczyszczonej, alca-seltzer, octu, piwa, oliwki dziecięcej itp.

Garść przypadkowych porad, jakie można znaleźć w książce:
1. Dziecięcą oliwką możemy usunąć plasterki, które mocno przykleiły się do skóry albo naklejki na szafkach.
2. Kiedy skończy nam się guma do żucia, oddech można szybko odświeżyć żując (ssąc) ziarenko kawy.
3. Nitką dentystyczną można ciąć ciasta, jeśli nie mamy specjalnej żyłki lub odpowiedniego noża.
4. Zanim włożymy cięte kwiaty do wazonu można do niego włożyć aspirynę - przedłuża ich trwałość.
5. Aby wyczyścić mikrofalówkę w środku po jej zaschnięciu wystarczy wsypać do plastikowego pojemniczka lub szklanki 2 łyżeczki sody oczyszczonej i zalać szklanką wody. Ustawić najwyższą moc i włączyć mikrofalówkę na 2-3 minuty. Po zakończeniu oczyścić w środku papierowymi ręcznikami. Porada została zweryfikowana, ten sposób działa :)

Jeżeli Wam się spodoba to mogą zrobić taki cykl i raz w tygodniu takie dobre rady pisać, jeśli znajdę coś godnego uwagi oczywiście ;)

I już na koniec mała zapowiedź przyszłego (lub w zależności od szybkości pracy jeszcze następnego;)) posta.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.