3 marca 2012

Przydatne linki :)

Dzisiaj zamiast typowego posta chcę Wam polecić kilka użytecznych stron :)

1. Zbiór symboli do użycia w Wordzie i nie tylko.
Kiedyś długo szukałam symbolu koperty lub telefonu, żeby umieścić w CV i ta stronka ratuje od takich "problemów". Klikając na Symbols, który zaznaczyłam w czerwonej ramce będziecie mogli wybrać odpowiednią kategorię. Jest z czego wybierać - są różne rodzaje strzałek, symboli, wszystkie litery, znaki interpunkcyjne, kształty graficzne, symbole matematyczne, chińskie znaki (chyba;)) itd.

Powiększycie klikając w obrazek.

2. Fotonea - strona, na której bez problemu zrobimy kolaż bez instalowania programu na komputerze. Niestety mamy ograniczenie tylko do 6 zdjęć w kolażu, powyżej opcja płatna. Można dodać tekst i jakieś drobiazgi. Wybieramy ramkę lub tło, powiększamy zdjęcia, obracamy i klikamy na końcu w "zapisz". Wygenerowany kolaż ściągamy na nasz komputer w formacie JPG.

3. Konwerter plików online - konwersja to zmiana formatu pliku np. z pliku tekstowego *doc (word) do *pdf (adobe reader) lub plik muzyczny *mp3 na *wav - z różnych powodów przydaje się to. Kiedyś telefony komórkowe (pierwsze bardziej multimedialne) nie odczytywały muzyki z formatu *mp3 i trzeba było główkować i zmieniać. Nie wszystkie programy oferują nam zapisanie naszego pliku w różnych formatach, dlatego warto wiedzieć, gdzie zrobimy to online.


Pokażę Wam jak  to działa na przykładzie dokumentu. Rozwijam listę konwertera dokumentów i wybieram interesujący mnie format. W moim przypadku chcę PDF. Zostałam przekierowana do strony, gdzie muszę wybrać plik.


Wybieramy plik i klikamy "Convert file". W zależności o wielkości pliku może potrwać to chwilę. Jeśli okienko, które umożliwi pobranie pliku nie pojawi się samo to otrzymamy komunikat:


Co oznacza, że powinniśmy kliknąć w zielony link. U mnie bez problemu chciało się zainstalować, okienko wyskoczyło. Oczywiście zmianę formatu z *doc na *pdf można zrobić przy pomocy programu OpenOffice a w odwrotną stronę za pomocą PDF2WORD. Jak zauważyliście możecie zmieniać nie tylko muzykę czy dokumenty, ale też video, ebooki, pliki spakowane w archiwum i zdjęcia.

4. Edytor zdjęć online - to coś takiego jak Photoshop na przeglądarkę. Nie będę ukrywać, że obsługa tego programu to wyższa szkoła jazdy, ale podstawowe opcje też znajdziecie. Co ważne, jest po polsku. Jeśli ktoś potrafi obsługiwać photoshopa, to z tym nie będzie miał problemu. Przyda się, kiedy potrzebujemy jakieś zdjęcie edytować a nie mamy naszego ulubionego programu z jakiegoś powodu.

3 komentarze:

 1. Dobrze wiedzieć o takich stronach! Fajnie, że się nimi z nami podzieliłaś!!! Nie znałam ich i myślę, że mi się przyda. To samo dotyczy też poprzedniego wpisu :)

  W ten weekend prawdopodobnie będę odnawiać stary stół! Oby mi się udało!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a to, to na pewno mi się przyda! bardziej niż przelicznik kuchenny;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. z tymi symbolami to rozwiązałaś kochana moje wszystkie problemy :D

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.