17 kwietnia 2012

Korki we wtorki.

1. Znalazłam dość zaskakującą radę, jak "wykąpać" psa kiedy nie ma się na to czasu a już nie odpowiada nam jego zapach i wygląd sierści. Wystarczy użyć do tego celu pudru dziecięcego. Wcieramy jedną (lub dwie) garście pudru w sierść psa i czekamy kilka minut a potem dokładnie wyczesujemy. To tzw. suchy szampon - nie sądziłam, że działa też na psy, bo dla ludzi o takiej technice słyszałam, chociaż nie stosowałam. Jest to tylko rozwiązanie zastępcze, ponieważ mycie psa nas nie ominie w krótkim czasie po tym zabiegu.

2. Liście domowych roślin doniczkowych  warto przetrzeć wewnętrzną stroną skórki banana.W ten sposób odkurzymy je, będą błyszczące i odzyskają blask. Samo przetarcie wodą nie da nam tego efektu.

3. Żeby usunąć rysę na lakierowanych butach czy torebkach należy nalać kilka kropel olejku do kąpieli na szmatkę i delikatnie potrzeć. Po chwili wycieramy czystym ręcznikiem do sucha. Wypróbuję to jutro, bo właśnie taka ryska przytrafiła mi się. Dam Wam znać jak poszło :) SPRAWDZIŁAM, NIE DZIAŁA! W tej sytuacji pomoże nam szewc i przy dobrych z nim układach zrobi to za darmo ;)

4. Na bolący mięsień lub np. łokieć tenisisty przykładamy rozgrzane ziarna fasoli. Należy umieścić je w woreczku płóciennym lub zawinąć w ręcznik tak, żeby nie wypadły i podgrzać w mikrofali na najwyższej mocy przez 30 sekund do 1 minuty. Później delikatnie studzimy zostawiając woreczek z fasolą poza mikrofalą na 2-3 minuty i przykładamy na bolące miejsce. (Zastanawia mnie, czy tego samego efektu nie uzyskamy używając termoforu? ;) Amerykanie chyba lubią kombinować, no ale...może się mylę?)

5. Twarde mięsa rozmiękczymy marynując je piwem. Puszka piwa nada delikatności. Wystarczy zamoczyć kawałki mięsa na godzinę przed smażeniem lub pozostawić na noc w lodówce. Można też duszące się mięso zalać piwem już na patelni, ale efekt będzie słabszy.
Piwem wyczyścimy też drewniane meble. Namaczamy szmatkę w piwie, przecieramy na mokro a później suchą wycieramy ponownie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.