24 kwietnia 2012

Korki we wtorki.

1. Używając węgla drzewnego (jeżeli grillujecie to powinniście mieć w domu) i puszki można pozbyć się wilgoci w piwnicy, na poddaszu czy w inny wilgotnym miejscu w domu np. w szafie. Wkładamy kilka węgielków do puszki, na wieczku robimy kilka dziurek i kładziemy ją w wilgotnym miejscu. Na większe pomieszczenie warto zrobić kilka takich pochłaniaczy wilgoci. Pochłaniacz spełnia swoją funkcję przez parę miesięcy.

2. Podobno dobrym sposobem na pozbycie się ślimaków (tych ze skorupami i  bez - te są nawet gorsze według mnie ;)) jest rozrzucenie w ogrodzie kredy w postaci proszku. Kredy nie lubią także mrówki. Jeśli wokół ich mrowiska posypiemy kredę  to teoretycznie nie powinny z tamtego obszaru wychodzić. Sposób na ślimaki został potwierdzony przez Alicję :)

3. Lustro w łazience nie będzie pokrywało się parą po kąpieli lub gorącym prysznicu, kiedy pokryjemy je woskiem i wypolerujemy suchą, miękką szmatką. Może to być wosk samochodowy, nakładamy go na suchą powierzchnię lustra, pozwalamy wyschnąć i polerujemy.

4. Jeżeli zdarzy Wam się (w co szczerze wątpię, mnie nigdy się nie zdarzyło;P), że pianki marshmallows będziecie długo przechowywać otwarte to wyschną i będą twarde. Można je odświeżyć i zmiękczyć wrzucając do opakowania kilka kawałków świeżego chleba i szczelnie zamknąć. Po kilku dniach pianki będą smakować jak nowe :) (zaskakują mnie ci Amerykanie ze swoimi pomysłami!)

5. Biały chleb (pewnie chodzi im o kawiorek?) pochłania nieprzyjemne zapachy. Gotując brokuły, kapustę lub inne silnie pachnące warzywa na górę kładziemy kawałek chleba i w ten sposób zapach nie powinien roznosić się po całym domu. Nie dorzucamy chleba do potrawy, tylko najlepiej położyć kromkę na kopystce w poprzek garnka.~~~***~~~

Pisałam Wam ostatnio o usuwaniu zarysowań z lakierowanych butów. Sposób z książki nie zadziałał, ale zaniosłam buty do szewca i miałam idealny but w mniej niż minutę. Zapytałam, jak to zrobił to nie chciał zdradzić. Nic za to nie zapłaciłam!

Kolejne DIY powoli tworzy się w bólach, więc bądźcie cierpliwi - nie porzuciłam jeszcze majsterkowania na rzecz wymądrzania się poradami z książki ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.