12 kwietnia 2012

Post na życzenie - mini tutorial z programu do obróbki zdjęć :)

Asia napisała do mnie, żebym zaproponowała jej jakiś program graficzny do uzyskiwania ciekawych efektów graficznych, zmiany kolorów zdjęcia, faktury, dodania błysku flesza, przebłysków, gwiazdek itp. Programu nie znam, znam natomiast stronę internetową, na której znajduje się interesujący edytor. Dzięki niemu możemy sobie bezpłatnie upiększyć zdjęcie i zapisać na dysku lub stronie www.
Tutaj link do strony, gdzie do wyboru jest uzyskanie obrazu z kamery internetowej lub dodanie go z plików naszego komputera: http://pixlr.com/o-matic/ - jest to całkowicie darmowe, dostępne bez instalowania dodatkowego oprogramowania.

Poniżej wklejam kilka zrzutów i opiszę, co gdzie należy kliknąć. 


Wczytałam swoje zdjęcie a w czerwonej ramce zaznaczyłam wybór efektów. Czerwony kolor na liczniku oznacza wybór zabarwienia zdjęcia, przesuwając wskazówkę na kolor niebieski otrzymujemy dostęp do wklejenia w zdjęcie gwiazdek, fleszy, bąbelków, efektu deszczu i wiele wiele innych, na żółtym tle mamy wybór ramek. Przy mojej zabawie zdjęciem zobaczycie, co ciekawego oferuje każda z kategorii.

Otrzymaliśmy różowe (dyskusyjna jest barwa) zabarwienie, wystarczy przesuwać kliszę, żeby wybrać inne kolory. 
Tutaj słonecznik w fiolecie. 

Klikając na końcu kliszy w plusik otrzymujemy dostęp do jeszcze innych kolorów z tej kategorii. W każdej kategorii znajduje się coś więcej.


To jest ekran, który wyświetli się nam po kliknięciu na plusik. Pierwsza kategoria to effects (efekty) - czerwony obszar na liczniku. Druga to overlays (powłoki) - niebieska, borders (ramki) - żółta.


Tu już pierwszy efekt z drugiej kategorii powłok. 

Drugi efekt.
Trzeci...
...a to pozostałe próbki.

A to kolejny krok po naciśnięciu plusika. Zaznaczamy zdjęcia (1) wybierając interesujące nas efekty, po zaznaczeniu pokaże się nam kadr. Klikamy na OK (2). Wtedy powracamy do edycji mając dodatkowe powłoki. 

Ostatni screen przedstawia wybór ramki. 


Na końcu klikamy na SAVE i pyta nas, czy gotowe zdjęcie wyeksportować do pliku na komputerze czy zapisać na stronie imm.io. 
Jest jeszcze opcja MIX, symbolizują ją dwie strzałki. Jest na lewo od licznika i daje nam dziwaczne efekty połączenia każdej opcji z 3 kategorii. 
Jeśli pojawią się jeszcze jakieś niejasności chętnie wytłumaczę. 

Mam nadzieję, że edytor zdjęć online spełnia Wasze oczekiwania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.