2 maja 2012

Korki we wtorki (wyjątkowo w środę).

1. Jak niektórzy wiedzą przesalając zupę starym sprawdzonym sposobem jest wrzucenie surowego ziemniaka na ok. 10 minut. Innym rozwiązaniem jest zastąpienie ziemniaka kawałkiem surowego jabłka. Oba składaniki dobrze absorbują sól. Także jeśli coś przesolicie to pamiętajcie o tej sztuczce.

2. Po umyciu lodówki należy położyć na górę folię przezroczystą (spożywczą) tak, żeby przy następnym myciu móc tylko zmienić folię, bez szorowania.
Druga porada z folią mnie rozbawiła, ponieważ Amerykanie piszą, że kiedy wyjeżdżamy na parę tygodni na wakacje to owijamy klawiaturę folią, żeby nie zakurzyła się będąc odkryta. Hmmm tylko kto ma takie długie wakacje poza domem? Przecież z tego, co słyszę, to też zapracowany naród jest.

3. Jeśli nie posiadamy przykrywki (pokrywki?) do patelni a smażymy coś, co pryska tłuszczem na prawo i lewo możemy skorzystać z durszlaka. Przykrywamy patelnię, dziurki w durszlaku spowodują, że para będzie miała ujście a tłuszcz nie powinien pryskać. Tylko trzeba uważać na nagrzewające się metalowe sitko.
W durszlaku można też przechowywać jagody lub winogrona w lodówce. Przesypujemy je z plastikowych pojemników, siatek i przechowujemy w chłodnym miejscu przedłużając ich świeżość.

4. Jeśli posiadamy olej w spray'u (tu więcej na temat tego typu produktu: http://kotlet.tv/tluszcze-w-spreju-oli-oli-warto-czy-nie) to pomoże on nam nie tylko w kuchni. Kiedy zależy nam na przyspieszeniu wysychania lakieru na paznokciach to delikatnie spryskujemy pomalowane paznokcie takim spray'em i czekamy aż wyschnie.

5. Z korka od wina możemy zrobić nóżki pod taboret (w zastępstwie filcowych, które można kupić w sklepie). Wystarczy korek pokroić w cienkie, równej szerokości plasterki i przykleić na spód nóżki. Podłoga nie będzie zarysowana a przy przesuwanie taboretu nie będzie charakterystycznego dźwięku szurania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.