8 maja 2012

Korki we wtorki.

1. Szminkę można usunąć z jedwabnego materiału przy pomocy taśmy klejącej. W miejscu, które ubrudziliśmy pomadką naklejamy taśmę i zrywamy. Powtarzamy kilkakrotnie, jeśli to nie pomoże to plamę opruszamy talkiem lub kredą sproszkowaną i tym nacieramy do skutku.

2. Taśma klejąca jest też dobrym sposobem na czyszczenie pilniczka. Wystarczy nakleić ją, kilka razy przejechać wzdłuż pilniczka, żeby przywierała do każdej szczeliny i oderwać.


3. Farbę do malowania dzieciom twarzy można zrobić samodzielnie w domu. Mieszamy 1 łyżeczkę skrobi kukurydzianej, pół łyżeczki wody, pół łyżeczki tłustego kremu oraz 2 krople barwnika spożywczego. Malujemy twarze pędzelkiem a zmywamy za pomocą wody i mydła.

4. Za pomocą wacików (ale tych w kłębuszkach a nie patyczków ani kosmetycznych do demakijażu) można posprzątać w łazience trudno dostępne miejsca, np. między kafelkami albo przy kranie, gdzie osadza się kamień i uporczywy brud. Wystarczy je nasączyć wybielaczem i położyć lub przykleić przy pomocy taśmy klejącej. Zostawiamy tak na kilka godzin i przepłukujemy ciepłą wodą na koniec.

5. Ładny, świeży zapach w lodówce możemy przywrócić przy pomocy wacika nasączonego ekstraktem z wanilii (czasami sama dziwię się, że na coś tak prostego nie wpadłam; kupuje się odświeżacze specjalne do lodówek a tu taki domowy, prosty sposób).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.