15 maja 2012

Korki we wtorki.

1. Żeby pozbyć się wosku, który zaschnął na drewnie lub metalowym świeczniku należy użyć suszarki. Roztapiamy powoli wosk używając do tego najcieplejszego i najwolniejszego strumienia powietrza. Usuwamy rozmiękczony wosk papierowym ręcznikiem a plamę usuwamy przy pomocy roztworu wody i octu w równych proporcjach.

2. Amerykanie wymyślili, żeby wozić przy sobie żwirek dla kota w samochodzie. Ma służyć do podsypania kół w czasie zimy, kiedy nie możemy ruszyć z powodu oblodzenia lub śniegu. Sama się zastanawiam, co o tym myśleć....;)

3. Nigdy byście na to nie wpadli...no przynajmniej ja bym nie wpadła...Kiedy wysyłamy do kogoś paczkę z czymś delikatnym i kruchym a nie mamy w domu folii bąbelkowej to zamiast tego powinniśmy użyć pieluszki jednorazowej.

4. Białko jajka może połączyć dwie kartki papieru, kiedy akurat skończył się nam klej. Wiem z doświadczenia, że białko skleja dobrze ciasto, ale żeby papier...
Jak już przy jajkach jesteśmy to po ich ugotowaniu należy ostudzić wodę, w której się gotowały a potem użyć jej do podlewania roślin. Podobno działa jak odżywka.

5. Żeby wyczyścić zamszowe buty i odświeżyć ich wygląd używamy pilniczka. Pocieramy lekko miejsce, na którym jest zabrudzenie a następnie trzymamy but nad parującą wodą. Ta technika nadaje się również do zamszowych ubrań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.