12 maja 2012

Kubeczek na długopisy - DIY.

Podczas sprzątania stwierdziłam, że brakuje mi kubeczka na przybory do pisania. Wzięłam pierwszy lepszy z szafki, który był bodajże po nutelli i pomyślałam, że gdyby go ozdobić to byłby idealny na biurko. Poza tym chyba miałam jakieś zapędy artystyczne na dziś i musiałam dać upust temu, ponieważ rzadko się zdarza :)

Potrzebne będą:

kubeczek
taśma klejąca
lakiery do paznokci
miseczka
nożyczki


Kubeczek przed metamorfozą :)Na miseczkę naklejamy szeroką taśmę klejącą, dobrze ją naciągamy. Podkładamy kartkę pod spód. Malujemy lakierem do paznokci na nieklejącej stronie taśmy kolorowe paseczki. Po wyschnięciu naklejamy na kubeczek wzdłuż lub w poprzek (schnie szybciej niż na paznokciach;)) według uznania. Wiem, że nie wyszło mi zbyt równo, ale nie mam zdolności artystycznych ;)
W ten sposób możemy ozdobić wiele rzeczy np. doniczki, wazoniki, świeczniki. Kiedy znudzi nam się kolorystyka możemy łatwo ją zmienić :) Proste i efektowne. Możemy nawet mieć w komplecie wazon, doniczki i lampkę :) Po fakcie stwierdziłam, że podobałby mi się pasy biało-niebieskie w stylu marynarskim.

Najlepiej kilka obok siebie malować, żeby powielić (mniej więcej) szerokość i długość.Kubeczek od środka...
...i na zewnątrz.


1 komentarz:

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.