18 lipca 2012

Dwie porady komputerowe.

Problemy wzięte są dziś z mojego miejsca pracy a zdarzają się też w wielu domach. Dziewczyny z biura natknęły się na pewne trudności i pomogłam im je rozwikłac...jak się pewnie domyślacie ;)

Zdarza się Wam przestawic klawiaturę i zamiast Z macie Y lub inne zmienione klawisze? Wtedy wciśnijcie kombinację ctrl+shift i po kłopocie :)

Druga sytuacja pewnie zdarza się rzadziej, ale kiedy przypadkiem Wasza przeglądarka powiększy się na pełny ekran i nie ma paska stanu ani nie widzicie paska zadań windowsa to pewnie wcisnęłyście F11.

Mam nadzieję, że następnym razem już będziecie wiedziec, co robic.~~~~~~
P.S. Nie mam C z kreseczką, ponieważ jeszcze nie doszukałam się, jak przestawic odpowiedni skrót klawiszowy. Laptop nie jest z Polski stąd ten problem a porady na forach są średnio pomocne. Będę walczyc z tym do skutku! Chcę się tylko wytłumaczyc, że nie robię tego celowo ;)

8 komentarzy:

 1. oj zdarza się...;)) największy problem miałam z tymi poprzestawianymi literami! co ja się nawciskałam!:D

  OdpowiedzUsuń
 2. ĆccĆĆĆĆĆĆćććć ??

  swojego czasu to były dwie rzeczy na które nie znałam odpowiedzi i strasznie mnie wnerwiały z F11 na czele :P tzn nie wiedziałam, że je trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o brak "Ć" to kiedyś zdarzyło mi się zetknąć z takim problemem. Pewnie masz w komputerze kartę graficzną ATI/AMD i zainstalowany program Catalyst Control Center. Ten program przejmuje skrót klawiszowy Ctrl+Alt+C przez co nie można wpisać litery "Ć". W opcjach CCC powinno się dać to dość łatwo przestawić. Konkretów niestety nie podam bo aktualnie nie mam komputera z taką kartą graficzną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie o to chodzi, ale skrót już usunęłam, tylko nie mogę uzyskać na tym skrócie c z kreseczką ;) Sukces połowiczny.

   Usuń
 4. donoszę iż porada pierwsza własnie mnie od nerwicy uratowała.. dobrze, że wiedziałam gdzie szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ć to równoczesne naciśnięcie klawiszy ;u mnie z lewej strony laptopowej klawiatury ,drugi od dołu strzałka w górę + klawisz alt gr czyli Ć lub Ś ś jeśli małe litery to wystarczy alt gr nacisnąć a potem literkę potrzebną......i tyle pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podpowiedź, ale już mam to naprawione. Dowiedziałam się przez Twoją wskazówkę, że alt gr + u = € Dzięki :)

   Usuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.