24 lipca 2012

Korki we wtorki.

1. W filmie "Karate Kid" (?) był taki fragment, kiedy mistrz uczył chłopca walki każąc mu woskować samochód. Jedną ręką wosk nakładał drugą rozcierał kolistymi ruchami, pamiętacie? Każdy może w podobny sposób "uczyć się karate" albo po prostu woskować samochód używając do tego rękawic kuchennych.Przy jej pomocy można też wykręcić gorącą żarówkę, kiedy akurat przepali się a potrzebujemy światła od zaraz.

2. Porada na wesoło, ponieważ pomysłowość Amerykanów mnie rozbraja czasem. Jeśli mamy w karoserii samochodu wgniecenie to powinniśmy zmoczyć przetykacz/przepychacz do rur (taki gumowy, zwany potocznie ustami Mariana; chociaż ja sobie wryłam w pamięć jako usta Romana, ale co tam ;)) i przytknąć do wgniecenia a potem energicznie je odessać. To, według nich, taki krok poprzedzający wizytę u blacharza. Ktoś próbował? ;)

3. Ślady po długopisach kulkowych można usunąć wlewając na nie wysokoprocentowy ocet i pocierając. Należy operację powtarzać aż plama zniknie.

4. Słyszeliście o tym, że trawa będzie rosła szybciej, kiedy wylejemy na nią piwo? Podobno warto stosować, kiedy spodziewamy się słonecznego dnia a nasz trawnik ma pewne niedoskonałości w postaci ubytków.

5. Zaparzona herbata może pomóc w farbowaniu ubrań. Jeżeli nasza bluzka i tak już straciła swoją biel to może warto zmienić jej kolor na inny, bardziej elegancki niż wyblakły? Co nam szkodzi spróbować skoro i tak nie nadaje się do noszenia w takiej postaci? Czasami należy dla wzmocnienia efektu kilka razy namaczać w herbacie. Poza tym zostawiamy bluzkę namoczoną na tyle długo, żeby zabarwiła się, ponieważ po praniu zawsze ciut zejdzie kolor.

5 komentarzy:

 1. nie znałam określenia usta Mariana/Romana, ale jest boskie, chyba zawita w moim słowniku :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. To by tłumaczyło, czemu trawa w parku po festiwalu szybko odrasta ;) A herbatę przetestuję najpierw na poszewkach poduszek!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znoszę octu, na samo słowo mnie mdli :) Usta Romana tudzież Marcina....padłam :D :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Usta Mariana! Umarłam! Buhahahahahahahahahaha!

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co komu szybko rosnąca trawa, skoro ma piwo? ;)

  -- Andrzej

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, każdy mnie cieszy :)

Zapraszam do czytania komentarzy czytelników pod postami, ponieważ można tam znaleźć dodatkowe porady i rozwiązania.